Język włoski

Stosujemy podejście komunikacyjne w nauczaniu języka włoskiego. Nasze zajęcia, prowadzone przez doświadczonych włoskich i polskich lektorów – italianistów, dają możliwość rozwijania wszystkich czterech sprawności językowych (mówienia, rozumienia ze słuchu, czytania i pisania), ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji w języku włoskim (praca w grupach i parach, dialogi w sytuacjach autentycznych). Promujemy autonomiczne podejście w nauczaniu – Ty decydujesz, które umiejętności językowe i w jakim zakresie chcesz doskonalić.

Program kursu dostosowujemy indywidualnie dla każdej grupy, analizując jej poziom językowy i potrzeby Kursantów.

Pracujemy w oparciu o skalę CEFR (A1-C1), prowadząc kursy na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkującego do zaawansowanego.

Poniżej podajemy krótką charakterystykę poziomów i umiejętności Kursantów na każdym z nich:

A0 – poziom całkowicie początkujący, Kursant nie miał dotychczas kontaktu z językiem włoskim.

Podczas kursu poznaje podstawowe struktury i zwroty, umie przedstawić się, zadać proste pytania i odpowiedzieć na nie, poznaje też tworzenie liczebników, przymiotników, struktury prostych zdań, odmianę czasowników regularnych i nieregularnych w czasie teraźniejszym, zastosowanie preposizioni semplici i articolate. Czas trwania kursu 1 semestr.

A1 – poziom początkujący, Kursant uczył się 1 semestr lub dłużej, ale miał dłuższą przerwę w nauce.

Podczas kursu Kursant powtarza i utrwala struktury poprzednio poznane, uczy się czasowników nieregularnych w czasie teraźniejszym, utrwala zastosowanie przeposizioni semplici i articolate, poznaje struktury czasu przeszłego dokonanego Passato Prossimo. Zakres słownictwa: części ciała, zapraszanie i przyjmowanie zaproszenia, opis mieszkania, rozmowa o czasie wolnym, rozmowa o usługach pocztowychi komunikacyjnych, poruszanie się po mieście, zamawiane w barze, rozmowa o sposobie spędzania czasu wolnego i zainteresowaniach.

A1+ – poziom początkujący, Kursant uczył się jeden lub dwa semestry, ale miał przerwę w nauce.

Podczas zajęć Kursant powtarza i utrwala poprzednio poznane struktury czasu teraźniejszego i przeszłego dokonanego, powtarza też i rozszerza poznane słownictwo z zakresu sytuacji dnia codziennego. Poznaje czas Futuro Semplice i Futuro Anterioreoraz Imperfetto. Poznaje różnicę w zastosowaniu Passato Prossimo i Imperfetto oraz Pronomi personali i possessivi.

Zakres słownictwa: powtórzenie i utrwalenie struktur słownictwa dnia codziennego, wakacje i planowanie podróży pociągiem, samolotem, samochodem, włoskie święta religijne i narodowe, prognoza pogody, restauracja i gotowanie, zapraszanie przyjaciół na kolację/przyjęcie w domu, opowiadanie zdarzeń z przeszłości, rozmowa o obejrzanych filmach lub przeczytanych książkach, włoskie kino-najważniejsi aktorzy i reżyserzy.

Intensywne kursy języka włoskiego to świetny pomysł gdy:

  • chcesz szybko nauczyć się podstaw języka przed wyjazdem do Włoch
  • przygotowujesz się do egzaminów językowych
  • chcesz wykorzystać czas w wakacje by przypomnieć sobie włoski
  • poznałaś/łeś przystojnego Włocha/atrakcyjną Włoszkę i chcesz zrozumieć co mówi

W naszej szkole otrzymasz kurs dostosowany do Twoich potrzeb!

  • wybierasz, czy wolisz mówienie, czy gramatykę
  • ustalasz z lektorem interesujące Cię treści i formy pracy
  • wybierasz najbardziej odpowiednie dla Ciebie dni i godziny zajęć
  • otrzymujesz opiekę doświadczonego Lektora – Italianisty
  • Twój kurs jest prowadzony z ciekawych, multimedialnych materiałów

Kursy indywidualne

Szukasz dla siebie lub kogoś bliskiego odpowiedniego kursu?

W naszej ofercie znajdziesz kursy indywidualne maksymalnie dopasowane do twoich potrzeb, zarówno pod względem terminów jak i częstotliwości zajęć. Spotkania mogą się odbywać w siedzibie szkoły. Program zajęć indywidualnych jest ustalany na podstawie ankiety wstępnej, jaką przesyłamy kursantom przed rozpoczęciem kursu oraz na bazie rozmowy z lektorem. Do wyboru masz zajęcia z lektorem. W ofercie znajdziesz kursy biznesowe, przygotowujące do matury lub do certyfikatów.